Biblioteka

Bibliotekarz: Grażyna Rosa

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek  8.00 – 13.20

Wtorek           8.00 – 14.30

Środa              8.00 – 15.30

Czwartek        8.00 – 13.40

Piątek             8.00 – 13.00

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy ponad siedem tysięcy woluminów. Składają się na niego podręczniki, lektury szkolne oraz książki o różnorodnej tematyce. W naszych zbiorach znajdziecie literaturę piękną polskich i obcych autorów, czyli dzieła literackie pisane prozą, poezja i dramat. Wśród nich jest bogaty wybór książek z dziedziny beletrystyki, są to wszelkiego rodzaju utwory fabularne pisane prozą: literatura obyczajowa, literatura młodzieżowa, literatura dziecięca, powieści o różnorodnej tematyce, dzieła klasyczne. Jeśli chodzi o powieści możemy wyróżnić: przygodowe, podróżnicze, obyczajowe, historyczne,  kryminały. Znajdziecie również szeroki wybór książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży, zaś dla najmłodszych oferujemy pięknie ilustrowane bajki, baśnie, opowiadania, wiersze, podania i legendy. Każdy uczeń może wypożyczyć dla siebie lekturę obowiązkową lub uzupełniającą, której potrzebuje.

Biblioteka szkolna prowadzi również działalność pedagogiczną oraz podejmuje zadania zmierzające do upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku szkolnym przeprowadzane będą następujące działania:

  • audycja przez radiowęzeł o korzyściach wynikających z czytania w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania,
  • obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – konkursy, zagadki, zabawy, głośne czytanie dzieciom (cały październik),
  • pasowanie pierwszoklasistów na czytelników połączone z rozdaniem nagród książkowych w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek,
  • obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek – konkurs plastyczny dla klas 1-3,
  • obchody Dnia Patrona Szkoły – konkurs o Orlętach Lwowskich,
  • szkolny konkurs pięknego czytania dla chętnych z klas 1 – 8,
  • obchody Światowego Dnia Poezji – szkolny konkurs recytatorski dla chętnych z klas 1 – 8,
  • obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – konkurs lub wyjście do biblioteki publicznej,
  • obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – głośne czytanie młodszym klasom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

AKTUALNOŚCI

Szkolny konkurs – znajomość przysłów

Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

Uczestnicy i zwycięzcy szkolnego konkursu pięknego czytania – klasy I – VIII

Zwycięzcy konkursu wiedzy z lektury „Dzieci z Bullerbyn” kl. 3b

Przedszkolaki z gr. 4 i 5 w szkolnej bibliotece

Konkurs pięknego czytania

Patriotyczna dekoracja biblioteki

Pasowanie na czytelnika 

Warsztaty o książce – organizowane w ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – klasy 3 a i 3 b

Uczestnicy konkursu wiedzy z lektury „Dzieci z Bullerbyn”

Pasowanie na czytelnika w klasie I.

Zwycięzcy z klas I – III szkolnego konkursu pięknego czytania.

Walentynki w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas 3a i 3b wykonali zakładki do książek z sentencjami o miłości. Zakładki były rozdawane podczas walentynek w bibliotece.

Laureatki konkursu bibliotecznego. Uczennica kl. II a – Julka zajęła I miejsce, a Elena zdobyła II miejsce – w konkursie za napisanie i zilustrowanie książki. Dodatkowo Elena zajęła II miejsce w konkursie na pracę plastyczną przedstawiającą bohatera ulubionej bajki. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy. 

W listopadzie zostały rozstrzygnięte konkursy biblioteczne: plastyczny na wizerunek ulubionej postaci z bajek dla klas 1-4, literacko-plastyczny na napisanie książki i zilustrowanie jej dla klas 1-8.

Do konkursów w większości zgłosili się uczniowie z klas młodszych, którzy wykonali pomysłowe prace plastyczne oraz napisali i zilustrowali własne książeczki. Dwie uczennice klasy 7b wspólnie wykonały książkę: jedna napisała bardzo interesującą historię, a druga ją zilustrowała.  Po powrocie do szkoły powstanie wystawa tych prac.  Wszyscy uczestnicy konkursów zostaną nagrodzeni.