BIEGAMY DLA BIAŁO – CZERWONEJ

„Biegamy dla Biało – Czerwonej” – podsumowanie akcji    

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji „Biegamy dla Biało – Czerwonej”  w ramach obchodów Święta Flagi Narodowej i Święta Konstytucji 3-go Maja.

Celem akcji było kultywowanie tradycji narodowych i patriotycznych, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w czasie wolnym, integracja środowiska szkolnego i rodzinnego.

Zasady biegu.

  1. Przygotowanie do testu – będzie polegało na codziennym bieganiu odpowiedniego odcinka tj. zaczynając od dnia 27. 04.2021 r lub 28.04.2021 r. – dystans ciągły 4 minuty, każdy kolejny dzień zwiększamy czas o kolejne 2 minuty. Dzień przed biegiem robimy przerwę.
  2. Test biegowy wykonujemy w dniach 2 lub 3 maja 2021 roku (bieg 10 minutowy).
  3. Przed każdym biegiem wykonujemy rozgrzewkę 10-15 minut. W rozgrzewce zaczynamy od ćwiczeń dynamicznych (bieg w miejscu, skipy, „pajacyki”, różne formy skrętoskłonów, przysiadów, wyskoków – na końcu rozgrzewki stosujemy ćwiczenia rozciągające).
  4. Do zaliczenia biegu potrzebna będzie dowolna aplikacja w telefonie (np. MiFit) bądź w smarwatchu, mierząca bieganie.
  5. Wyniki testu biegowego przesyłamy do nauczyciela wychowania fizycznego na czat w TEAMS.
  6. Ważne jest, aby bieg trwał nieprzerwanie przez 10 minut i dystans nie powinien być krótszy niż 1500 metrów.
  7. Wszystkie rozgrzewki i biegi powinny się odbywać pod kontrolą osoby dorosłej.
  8. Do biegu przystępują osoby zdrowe.
  9. W związku z nieodpowiednimi warunkami pogodowymi (ulewne całodzienne deszcze itp.)lub złym stanem zdrowia ucznia możliwa będzie zmiana terminu biegu.
  10. Zachęcamy rodziców, rodzeństwo do przyłączenia się do tej akcji.

WYNIKI:

MAJÓWKA NA SPORTOWO

W dniach 2- 3 Maja 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji „Biegniemy dla Biało – Czerwonej”, której  celem było upamiętnienie naszych świąt narodowych poprzez aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Kilku uczniów zachęciło także do biegu swoich rodziców i rodzeństwo.

W całym biegu udział wzięło 29 uczniów z klas 5,6,7, którzy pokonali łączny dystans 50 kilometrów i 510 metrów.  Pokonanie całej trasy zajęło im 6 godzin 49 minut i 50 sekund. Mamy nadzieję , że w przyszłym roku włączy się w tę akcję więcej uczniów i osiągniemy jeszcze lepszy wynik.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i gratulujemy!

Oto kilka screanów i zdjęć z aplikacji do biegania.