DBI – Dni Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy dzieciom siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w inicjatywie, a obchody DBI przypadają na miesiąc luty. W tym roku szkolnym uczniowie przygotowali prezentacje i plakaty związane z bezpieczeństwem w sieci, na korytarzu szkolnym stanęły wystawy prac, a na platformie MS Teams uczniowie otrzymali materiały związane z cyberbezpieczeństwem oraz kreatywnymi sposobami spędzania czasu w sieci. W klasach I – III odbyły się zajęcia „Bezpieczni w sieci” – relacja z zajęć w galerii.