Hanni Hase – zajączek wielkanocny z Niemiec

Dla większości rodzin w Niemczech zajączek wielkanocny i pisanki są stałym elementem Świąt Wielkanocnych. Zając chowa jajka w domu i ogrodzie, a dzieci ich szukają.

Dolnosaksońskie Ostereistedt (pisankowe miasteczko) uczyniło ze swojej nazwy tradycję: to tam mieszka wielkanocny zajączek „Hanni Hase”. Rokrocznie piszą do niego tysiące dzieci, by spełnił ich życzenia przed świętami.

Nasi uczniowie również postanowili  złożyć życzenia Hanni Hase w jego rodzimym języku, czyli niemieckim. Uczniowie klas: 4a i 4b podczas lekcji języka niemieckiego wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami. Wysłaliśmy je do Niemiec i wiecie co? Nie trzeba było długo czekać, właśnie teraz tuż po Świętach wszyscy uczniowie otrzymali odpowiedź od zajączka z Niemiec. Każdy dostał kartkę i list w języku niemieckim z pozdrowieniami. Teraz czekamy – czy spełni on życzenia wszystkich uczniów?