Kącik Anglisty

Kąciku Anglisty uczniowie prezentują swoje prace, które tworzą pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego Eweliny Wrzos-Gołojuch, Laury Węglińskiej oraz Anety Bereś. Tematyka prac jest różnorodna, dotyczy zainteresowań i hobby, świąt okolicznościowych, kultury krajów anglojęzycznych, środowiska lokalnego, ciekawostek.

Europejski Dzień Języków  

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji, jak co roku, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w świętowaniu tego dnia. Przewodniczący każdej z klas wylosował jeden kraj, który w dowolny sposób będzie reprezentowany przez każdy zespół. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością! Przygotowali ciekawe prezentacje z autorskimi zdjęciami, plakaty tematyczne, można było usłyszeć od nich słowa wypowiadane w wylosowanym przez siebie języku oraz ich stroje nawiązywały do barw narodowych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku 😊 Czy rozpoznajecie na zdjęciach jakie to kraje Europejskie? 

29 stycznia 2020 r. Christmas Spelling Competition

19 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim. Uczniowie klas II i III mieli za zadanie poprawne przeliterowanie wylosowanych przez siebie słów związanych z tematyką Bożonarodzeniową. Jurorami w konkursie były panie Jessica Dudek i Ewelina Wrzos-Gołojuch.  Nagrody dla zwycięzców ufundowało wydawnictwo Macmillan. Najlepiej w konkursie poradzili sobie:

Kamil z klasy III – I miejsce

Piotr z klasy II – II miejsce

Antoni z klasy III – III miejsce

Serdeczne Gratulacje!!!

14 września 2019 r. Młodzi Aktorzy z klas VIII zwycięzcami w Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych

„Mały Broadway”

W piątek, 14 czerwca 2019 r. uczniowie klas VIII w składzie: Maja K., Julia L., Dominika C., Maja B., Maja R., Oliwia I., Emilia K., Aurelia D., Karmen A., Magdalena B., Krzysztof B., Jan O., oraz Jakub P., wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego Mały Broadway organizowanym prze SP 11 w Rzeszowie.

Młodzi aktorzy wystąpili pod nazwą „The School Troupe” oraz zajęli I miejsce w kategorii język angielski! Nasz zespół nie miał sobie równych i świetnie zaprezentował swój talent aktorski, językowy oraz muzyczny. Sztuka teatralna pt. „Out of the blue”, którą wystawili uczniowie, była autorskim scenariuszem napisanym przez Aurelię i Magdalenę. Ogromne brawa i gratulacje dla całej 13-stki!!!

Ewelina Wrzos-Gołojuch

7 maja 2019 r. Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Szkoła Podstawowa Nr 14 w Rzeszowie ogłasza I Międzyszkolny konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych The USA Quiz dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Szczegóły w regulaminie.

2 kwietnia 2018 r. Little Red Riding Hood

We wtorek, 2 kwietnia, uczniowie klasy IV, V a i V b uczestniczyli w spektaklu polsko-angielskim „Czerwony Kapturek-Wersja Nowoczesna”. Wydarzenie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie a sztukę wystawiła grupa teatralna z Krakowa.

Dzięki przedstawieniu uczniowie mieli świetną okazję do kontaktu z językiem angielskim w dość niekonwencjonalny sposób, do chwilowego oderwania się od rzeczywistości – tak bardzo przepełnionej nowoczesnymi  technologiami oraz do przeniesienia się w świat tradycyjnych bajek. Temu wszystkiemu towarzyszyła duża dawka śmiechu i humoru. Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl już w maju!!!

26 stycznia 2019 r. Bhumi Dalia, stypendystka polsko – amerykańskiej fundacji Fulbrighta, z wizytą w sp 14!

W dniu 3 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole stypendystkę fundacji Fulbrighta, której misją jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy kulturowej i naukowe pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Pani Bhumi Dalia spotkała się z uczniami klasy VIII a oraz VIII b, z którymi rozmawiała o edukacji w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli zdjęcia szkoły, w której pracuje Bhumi oraz wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic w obu krajach.

Klasa V b poznała ciekawostki związane z rodzinnym miastem Bhumi- Seattle oraz zapoznała się z najważniejszymi  i najciekawszymi miejscami w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie było wyśmienitą lekcją kulturoznawstwa oraz doskonałym sposobem sprawdzenia swoich umiejętności  językowych!

26 stycznia 2019 r. 

Tuż przed świętami nasi uczniowie wzięli udział w świątecznym konkursie kolęd i piosenek w języku angielskim Christmas Carols Contest. Uczniowie występując w duetach pokazali swoje talenty w między innymi takich utworach jak All I want for Christmas, Silent Night czy We wish you a Merry Christmas. Wszystkim  uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.