Konkursy biblioteczne

Biblioteka szkolna co roku obchodzi w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym miesiącu pierwszoklasiści byli pasowani na czytelnika oraz otrzymali podarunki w formie książek w ramach ogólnopolskiej akcji „Wielka książka – mały człowiek”. W związku z obchodami 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie wykonywali plakaty lub albumy upamiętniające to wydarzenie, które zostały zaprezentowane 13 października przed Dniem Nauczyciela. Kolejny konkurs Poznaj historyczne zakątki Staroniwy związany był z historią i miejscami pamięci znajdującymi się na naszym osiedlu. Był to konkurs terenowy, który wymagał wyjścia z domu, odwiedzenia wskazanych w zadaniach miejsc na osiedlu Staroniwa, odczytania lub zdobycia konkretnych informacji. Do gry przystąpiło ponad trzydziestu chętnych uczniów z klas 4-8, którzy poświęcili swój wolny czas, aby udzielić odpowiedzi na dwadzieścia pytań. Celem konkursu było poznanie i upowszechnienie historycznych miejsc i ważnych obiektów znajdujących się na  Staroniwie oraz propagowanie lokalnego patriotyzmu wśród uczniów szkoły.

W styczniu odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu pięknego czytania. Konkurs ten corocznie cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, którzy wybierają dowolne fragmenty ze swojej ulubionej książki i przygotowują się w domu. Zadaniem konkursowym było wzorcowe przeczytanie wybranego fragmentu. Oceniane były: płynność czytania, prawidłowa dykcja i intonacja oraz bezbłędne przeczytanie tekstu. W tym roku do konkursu zgłosiło się siedemdziesięciu uczniów. Nagrody były przyznawane tylko najlepiej czytającym uczniom w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i  4-8. Gratulujemy licznym zwycięzcom!