Recykling (nie tylko) do Święta – bezpłatne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych.

Recykling (nie tylko) od Święta

Miasto Rzeszów wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz organizacją odzysku AURAEKO zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkowe warsztaty tworzenia ozdób choinkowych z recyklingu elektrycznych śmieci. Już 17 grudnia od godz. 16 w Norze Aktora przy rzeszowskim rynku, pod czujnym okiem Artysty Przemysława Suligi, powstaną niezwykłe dzieła sztuki. Jak połączyć recykling i Boże Narodzenie? Najlepiej sprawdzić samemu.

„Jako Fundacja Odzyskaj Środowisko działamy poza schematem. Chcemy pokazywać praktyczny wymiar recyklingu. Charakterystyczne czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pojawiły się we wszystkich dzielnicach Rzeszowa dzięki przystąpieniu miasta do projektu Elektryczne Śmieci. Cieszymy się bardzo, że rzeszowianie tak chętnie korzystają z czerwonych pojemników,  a elektroodpady trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Teraz z części odzyskanych materiałów, mieszkańcy własnoręcznie będą mogli stworzyć ozdoby choinkowe” – tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. „Myślę, że wyobraźnia i zdolności plastyczne mieszkańców Rzeszowa zaskoczą nie tylko prowadzącego”- dodaje.

Warsztaty artystyczne w nurcie trash art odbędą się 17 grudnia (piątek) w godzinach 16-18.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Szczegóły wydarzenia na stronie:

https://estrada.rzeszow.pl/aktualnosci/swiateczne-miasteczko-warsztaty-trash-art-dla-dzieci-17-12,art735/