Szkolne koło PTTK – Magurski Park

Zgodnie z tradycją SK PTTK 14 października odbyła się wycieczka krajoznawcza do Magurskiego Parku Narodowego. W wycieczce uczestniczyli chętni uczniowie z klas I-VIII  (41 uczestników) wraz z przewodnikiem p. L. Misiągiem i opiekunami K.Tracz, D. Partyka, K. Perec. Młodzi turyści wycieczkę rozpoczęli od przejścia ścieżką przyrodniczą Folusz  w MPN, która prowadzi przez 12 ciekawych przystanków z tablicami informacyjnymi i ciekawostkami na temat Mazurskiego PN. W ciągu kilkugodzinnego spaceru czekało na nich wiele przyrodniczych atrakcji m.in. Wodospad Magurski i Diabli Kamień, o którym wysłuchali pięknie opowiedzianej legendy. Dzieci po przejściu trasy zdobyły punkty do odznak: GOT, OTP i TP co potwierdzili okolicznościowymi pieczątkami znajdującymi się na szlaku. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Pijalni Czekolady w Korczynie i degustacja wyrobów czekoladowych. Dzieci miały mnóstwo radości nie tylko z samego jedzenia, ale też z pięknego wystroju wnętrza. Wszyscy wrócili do Rzeszowa zadowoleni i zrelaksowani, co odzwierciedlają zrobione na wycieczce zdjęcia.