Wigilia w klasie 1b

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców, uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Takie cele realizujemy podczas klasowych spotkań wigilijnych. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłku, właściwego zachowania przy stole , ale również życzliwości dla kolegów i koleżanek, z którymi świętują. Dla pierwszaków , to szczególny czas. Po raz pierwszy spędzają wigilię w szkole. Widać było zaangażowanie rodziców i samych uczniów w przygotowaniu klasowej wigilii.