Wycieczka kl. V b – Kraków

Dnia 17 maja uczniowie klasy 5b udali się na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem zwiedzania był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który rozpościera się na 6-hektarowej przestrzeni, pośród drzew i krzewów w Parku Lotników Polskich. W parku znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji, z których każda prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można samodzielnie wywoływać wir wodny, rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i swoim ciałem tworzyć niezwykłe obrazy. Kolejnym punktem programu był Zamek Królewski na Wawelu. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzać Reprezentacyjne Komnaty Królewskie z przewodnikiem. Szczególną uwagę uczniów zwracały bogato tkane arrasy, zakupione i sprowadzone przez władców Zygmunta Starego i Zygmunta II Augusta. Spacer po Rynku Głównym w Krakowie i oglądanie licznych zabytków utrudniała wyjątkowo deszczowa aura, ale mimo tego uczniowie klasy 5b będą ten wyjazd długo wspominać.