Wyjazd do Centrum Nauki Łukasiewicz

Jesienią klasy szóste udały  się do Centrum Nauki im. Ignacego Łukasiewicza w Jasionce. Jest to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka. Nasi uczniowie uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach z biologii i chemii: oglądali preparaty pod  mikroskopem i samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne. Długo będą wspominać wspólnie spędzone chwile!