Godzina dla Ziemi 2021

27 marca 2021 roku już po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF, tym razem pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

 Celem akcji jest zwrócenie uwagi z jakimi problemami boryka się Bałtyk. Obecnie do największych problemów należą brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy – przydenne obszary całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo – zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe, które dryfują w morzu i wciąż łowią, niefunkcjonalne morskie obszary chronione.

Organizacja zwraca uwagę, że może przyszłe pokolenia, aktualny Bałtyk zobaczą tylko w muzeum. Żeby tak się nie stało, już dzisiaj zróbmy mały krok dla dobra przyszłości.
W ramach solidarności oraz symbolicznym geście troski o Ziemię, w dniu 27 marca w godzinach 20:30-21:30  setki milionów osób tego samego dnia gasi światło.

Każdy mieszkaniec może przyłączyć się do akcji i zgasić światło na tą symboliczną godzinę.

Co jeszcze dodatkowego może zrobić mieszkaniec w celu przyłączenia się do akcji?

Może wybrać swoje sentymentalne zdjęcie z pobytu nad Bałtykiem i opublikować je na swoim Instagramie wraz z #godzinadlabałtyku, oznaczając @wwfpolska i namówić swoich znajomych do podzielenia się swoimi wspomnieniami zawartymi na zdjęciach.

Nasza szkoła w ramach „Szkoły promującej zdrowie” corocznie włącza się w akcję. Zachęcamy.