Kącik Anglisty

Kąciku Anglisty uczniowie prezentują swoje prace, które tworzą pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego Eweliny Wrzos-Gołojuch oraz Anety Bereś. Tematyka prac jest różnorodna, dotyczy zainteresowań i hobby, świąt okolicznościowych, kultury krajów anglojęzycznych, środowiska lokalnego, ciekawostek.

AKTUALNOŚCI

EVERY ACTION HAS A REACTION. WE HAVE ONE PLANET, ONE CHANCE.

W ramach zajęć rozwijających kreatywność z języka angielskiego uczniowie klasy VIII b, przypomnieli wszystkim jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W grupach pracowali nad sloganami promującymi ekologię i ochronę środowiska. Efekty ich starań można podziwiać na zdjęciach 😊

Europejski Dzień Języków  

 Z tej okazji, jak co roku, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w świętowaniu tego dnia. Przewodniczący każdej z klas wylosował jeden kraj, który w dowolny sposób będzie reprezentowany przez każdy zespół. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością! Przygotowali ciekawe prezentacje z autorskimi zdjęciami, plakaty tematyczne, można było usłyszeć od nich słowa wypowiadane w wylosowanym przez siebie języku oraz ich stroje nawiązywały do barw narodowych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku 😊 Czy rozpoznajecie na zdjęciach jakie to kraje Europejskie?