Martinstag – niemiecka tradycja

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach „ Martinstag” czyli Dnia  Św. Marcina. Oczywiście w obecnej sytuacji – nauczania zdalnego, wykonali w domu piękne rogale świętomarcińskie i przysłali zdjęcia swoich prac.

Dzień Św. Marcina to tradycja wywodząca się z Niemiec i Austrii. Z tej okazji  Niemcy organizują liczne pochody. Dzieci z pięknymi kolorowymi lampionami wędrują w towarzystwie dorosłych przez ulice miast, na czele jedzie św. Marcin w czerwonej pelerynie na koniu. Skąd rogale? Połączyliśmy tradycję niemiecką z tradycją polską.

Rogale świętomarcińskie są głównym wypiekiem podczas obchodów dnia ulicy Świętego Marcina w Poznaniu. Pochód uczniów z lampionami i św. Marcinem na czele wędrował od klasy do klasy, częstując naszych maluszków i ich starszych kolegów rogalikami w latach ubiegłych. W tym roku możemy podziwiać wypieki naszych wspaniałych uczniów. Zobaczcie sami!