Mniam, mniam – niemiecki smakuje pysznie

Niemieckie jedzenie nie musi być nudne. Mimo że dla większości osób kuchnia niemiecka to przede wszystkim tłuste kiełbasy, obfite dania jednogarnkowe czy sałatki ziemniaczane, należy pamiętać, że bardzo wiele zależy tu od konkretnego landu. W niektórych bowiem dominują o wiele lżejsze, warzywne dania, w innych natomiast niemieckie potrawy składają się z samych niemal ryb czy owoców morza.

Niemiecka kuchnia jest – wbrew pozorom – bardzo niejednolita. Nie składa się tylko z bardzo sycących i tłustych dań. Dostrzec w niej można wpływy francuskie, polskie, tureckie, włoskie, hiszpańskie.

Uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach lekcji języka  niemieckiego przygotowali piękne projekty na temat jedzenia, zrobili  smakowite kanapki oraz projekty multimedialne na temat typowych dań niemieckich. Lekcje zakończyli quizami utrwalającymi słownictwo dotyczące jedzenia.