Skamieniałe Miasto Ciężkowice – wycieczka PTTK

23 kwietnia br. 36 uczniów z klas 1-7 pod opieką K. Tracz, B. Gwizdak i K. Perec uczestniczyło w wycieczce do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Od początku wycieczki  młodym turystom towarzyszył przewodnik beskidzki R. Bajorek, który już w autokarze opowiadał o miejscowościach znajdujących się na trasie. W Ciężkowicach wycieczkowicze udali się do Rezerwatu Przyrody Skamieniałe Miasto. Jest to grupa fantazyjnie ukształtowanych formacji skalnych, tworzących „przysłowiowe miasto zamienione w kamień.” Szlak prowadził  do licznych skał o fantazyjnych nazwach: Ratusz, Czarownica, Warownie, Pustelnia, Grzyb, Orzeł, Pianino, Żółw, Piekiełko, Borsuk, Piramidy, Baszta Paderewskiego, Skałka z Krzyżem. Ze skałami związanych jest wiele legend, które bardzo ciekawie opowiadał przewodnik . Byliśmy też w Wąwozie Czarownic, w którym znajduje się 14-metrowej wysokości Wodospad Ciężkowicki w którym panuje specyficzny mikroklimat. Następnie z Wąwozu Czarownic doszliśmy do Parku Zdrojowego – nowej atrakcji  Ciężkowic. Zwiedziliśmy też Rynek miasteczka: Ratusz, studnię, kapliczkę św. Floriana oraz ławeczkę Ignacego Paderewskiego przy fortepianie. Dzieci miały też możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, kupić okolicznościowe pamiątki. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na posiłek do restauracji Galicja. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i przeżyć.